• با ما تماس بگیرید

    26292741 21 98+

  • ایمیل

    info@baranbaspar.com

  • تماس با ما

خوارکی های کاهنده استرس

کمبود منیزیم در بدن ممکن است باعث سردرد و خستگی شود و ترکیبی با اثرات استرس ایجاد کند، که وضعیت شما را بدتر می‌کند. یک فنجان اسفناج، منیزیم مورد نیاز بدن شما را تامین می‌کند. اگر اسفناج دوست ندارید، سبزیجات سبز برگ‌دار دیگر، منابع خوبی برای دریافت منیزیم هستند. سویا و ماهی سالمون هم منیزیم زیادی دارند.

اسید چرب امگا ۳ که در ماهی‌ سالمون و تن خیلی زیاد است، از ترشح هورمون‌های استرس جلوگیری می‌کند و از بدن در مقابل بیماری‌های قلبی، افسردگی و سندرم پیش از قاعدگی، محافظت می‌کند. برای این‌که همیشه امگا ۳ مورد نیاز بدنتان تامین شود، حداقل هفته‌ای ۲ بار ماهی بخورید.

چای سیاه می‌تواند شما را سریع‌تر از حوادث استرس‌زا دور کند. بر اساس مطالعات مختلف، کسانی که در طول ۶ هفته، روزانه ۴ فنجان چای سیاه می‌نوشند، احساس آرامش بیشتری نسبت به دیگران دارند و خیلی کم‌تر احساس استرس می‌کنند.

پسته و انواع آجیل‌های دیگر، منابع خیلی خوبی از چربی‌های سالم هستند. خوردن روزانه یک مشت پسته، گردو و بادام، کلسترول را پایین می‌آورد، التهاب‌های عروق قلبی را آرام می‌کند، احتمال ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد و از بدن شما در برابر اثرات منفی استرس، محافظت می‌کند. اما دقت کنید که بیش از حد آجیل نخورید، چون خیلی کالری دارند و زیاد مصرف کردنشان تاثیر خوبی ندارد.

یکی از راه‌های خیلی خوب برای کاهش استرس، خوردن یک لیوان شیر گرم قبل از خواب است. کلسیم می‌تواند اضطراب را کم کند و نوسانات خلقی مربوط به سندرم پیش از قاعدگی را کنترل کند. استفاده از شیر کم‌چرب خیلی بهتر از انواع دیگر است.

منبع: وبسایت salamdr

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ArabicEnglishRussianPersian