• با ما تماس بگیرید

    26292741 21 98+

  • ایمیل

    info@baranbaspar.com

  • تماس با ما
 فواید خوردن کلم بروکلی

فواید خوردن کلم بروکلی

تحقیقات جدید، نشان می دهد فواید سلامتی بسیاری در ارتباط با خوردن کلم بروکلی و دیگر سبزیجات چلیپای مثل کلم، کلم سفید وجود دارد.

در میان سبزی های موجود در جهان کلم بروکلی یکی از غنی ترین منابع آهن به شمار می آید و نه تنها به دلیل داشتن خاصیت ضد سرطان بلکه به دلیل داشتن مقادیر قابل توجهی از انواع ویتامین ها (ویتامین C و E) و مواد معدنی توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

تحقیقات ۲۰ سال اخیر نشان می دهد که مقدار زیاد کلم بروکلی در رژیم غذایی افرادباعث کم شدن خطر ابتلا به سر طان های مثانه حنجره،مری،ریه،پروستات،سینه وروده بزرگ می شود.خاصیت ضد سرطانی آن به دلیل وجود مقادیر فراوان ایندول،گلوکز زینولات ،بتا کاروتن وویتامین Cاست.کلم بروکلی یا گل کلم سبز از خانواده کلم و منبع بسیار خوبی از ویتامینCدر مواد غذایی می تواند از بروز سرطان های دستگاه گوارش،سرما خوردگی و بیماری های وابسته به آن پیشگیری کند.همچنین ویتامین Cدر جذب کلسیم و آهن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

برخی از ویتامین ها شبیه فولیک اسید که اغلب برای زنان حامله پیشنهاد می شود، از طریق مکمل های داروی جذب بهتری نسبت به مصرف مواد غذایی نشان می دهند. همچنین کسب سطح کافی مورد نیاز بدن به ویتامین D با مصرف مواد غذایی روزانه مشکل است. از این رو مصرف مکمل های جبرانی در این موارد ضروری است. از سوی دیگر برخی سبزیجات مانند بروکلی مجموعه کاملی از مواد غذایی را شامل می شوند که نیاز برای استفاده از مکمل های دارویی را غنی می سازند.

آنزیمی به نام میروسین در سبزیجاتی مانند کلم بروکلی وجود دارد که نبایستی حرارتی بیشتر از ۲-۳ دقیقه داده شوند چرا که حرارت دادن سبب از بین رفتن این آنزیم می شود. این دسته از مواد و به خصوص کلم بروکلی به علت داشتن سطح بالایی از گلوسینولات، طبقه ای از مواد فتوشیمیایی، سبب کاهش ریسک ابتلا به سرطان های همچون: پروستات، سینه و ریه می شوند. هنگامی که این ماده به عنوان مواد غذایی خام یا به آرامی پخته شده خورده می شود، آنزیم های موجود در کلم بروکلی برای کمک به شکستن گلوکوزینولات، دو ترکیبات با ارزش سولفورافن و erucin به دست می آورند. مطالعات نشان داده اند که سولفورافن، به طور خاص، کمک به سم زدایی مواد سرطان زا، و همچنین فعال کردن ژن سرکوبگر تومور می کند.

اکثر مکمل های طراحی شده برای ارائه این گلوکوزینولات آنزیم غیر فعال است، بنابراین سولفورافن منتشر شده است در مکمل ها چندان عنوان موثر نیست. محققان بیان کرده اند که : تعداد کمی از مکمل موجود با myrosinase فعال وجود دارد ، و اگر چه عملکرد آنها شبیه مواد غذایی است اما آنها هنوز در حال آزمایش و به طور گسترده ای در دسترس نیست.

مقدار کمی از آنزیم myrosinase مورد نیاز برای شکستن گلوکوزینولات در روده انسان یافت شده است، اما تحقیقات جدید نشان داد که انجام وظیفه آنها به مراتب تاثیر بیشتری نسبت به مصرف مواد غذایی مکمل داروی دراد.

کلم بروکلی دارای بالاترین سطح گلوکوزینولات، در بین سایر سبزیجات مانند: گل کلم، کلم، کلم پیچ و دیگر سبزیجات چلیپاءی یافت می شود. از این رو مصرف این سبزی غنی از مواد غذایی بسیار توصیه می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ArabicEnglishRussianPersian