بیش از ۱۰ سال تجربه

شرکت تعاونی باران بسپار در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را به عنوان تولید کننده کاندوم با نام تجاری ایکس دریم در ایران آغاز نمود از آنجایی که تولید محصول با کیفیت متنوع و متناسب با نیاز ایرانی  از همان ابتدا بزرگترین و مهمترین دغدغه مدیران این شرکت بوده و هست خطوط تولید و ماشین آلات با تکنولوژی روز آلمان در فضایی به وسعت ۶۰۰۰  متر مربع و در محیطی کاملا بهداشتی و عاری از هر گونه الودگی(Clean Room Class10000)  نصب و راه اندازی گردید. در راستای تولید محصول با کیفیت و احترام به نیازهای مشتریان ، خطوط تولید توسط مهندسین و  کارشناسان  خبره مالزیایی نصب و راه اندازی گردیده و از همان ابتدا با ظرفیت ۷۵  میلیون قطعه در سال مطابق با استاندارد EN ISO 4074  شروع به کار نمود.

نصب و راه اندازی خطوط جدید تولید

این شرکت در سال ۱۳۹۰ در تداوم امر تولید مطلوب و در راستای رفع نیاز داخلی به این محصول استراتژیک بهداشتی و جلوگیری از ورود محصولات بی کیفیت چینی به بازار داخلی اقدام به نصب و راه اندازی خطوط جدید تولید نموده و همزمان با مکانیزه کردن تست و بسته بندی محصولات ظرفیت تولید خود را از ۷۵ میلیون قطعه در سال به ۱۵۰ میلیون قطعه افزایش داد. تکنولوژی جدید  تست و بسته بندی اتوماتیک ، از  دخالت  نیروی انسانی در تولید کاسه و در نهایت  کیفیت و بهداشت محصولات را تضمین می کند.

اخذ گواهینامه های استاندارد مدیریت کیفیت

 اخذ گواهینامه های استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001/2008 و ISO 13485/2003  از شرکت BRS آمریکا(در کمتر از سه ماه از شروع به تولید انبوه  محصولات) ، استاندارد اتحادیه اروپا CE ، پروانه ساخت وسیله پزشکی از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  و همچنین علامت استاندارد ملی ایران نشان از عزم راسخ پرسنل شرکت در تولید محصول با کیفیت و مطابق با استاندارد جهانی دارد.

تامین کننده سراسر کشور

این شرکت از انتهای سال ۸۸ به عنوان دومین تامین کننده از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تایید صلاحیت شده به مختصر است که تا به امروز نقش به سزایی در تامین نیاز به وزارت بهداشت در سراسر کشور داشته است.

تامین مواد اولیه

لاتکس طبیعی مایع سفید رنگ که از شیره درخت هیوا (HEVEA) به دست می آید.  درخت هیوا یا همان درخت لاستیک تنها در مناطق گرم و مرطوب حاره ای(کشورهایی چون مالزی ، تایلند ، هند و…) رشد می کند.  در حال حاظر بهترین کیفیت لپ‌تاپ مربوط به کشور مالزی می باشد  که بدین رو محصولات تولیدی از لاتکس طبیعی تولیدی این کشور( همانند کاندوم ، دستکش های جراحی ، دستکش های معاینه و …)   در زمره بهترین محصولات و برندهای دنیا مطرح می‌باشد. این  شیره  طی فرایند تخلیص ، غنی سازی و کامپاندینگ پیش ولکانیزه  شده و آماده استفاده در پروسهdipping  یاهمان فرایند غوطه ور سازی می‌شود.

 شرکت Revertex  مالزی به عنوان بزرگ ترین و خوش نام ترین تولیدکننده كامپاوندهای لاتکس   طبیعی در  سرتاسر دنیا ، تنها تامین کننده لاتکس مورد نیاز شرکت باران بسپار طی سالهای فعالیت این شرکت بود تا کیفیت مواد اولیه مورد مصرفی تضمینی بر کیفیت محصول نهایی باشد.

معرفی فرایندها و بخش های مختلف شرکت

 فرایند تولید کاندوم از لاتکس طبیعی با عملیات  غوطه ورسازی آغاز می شود. قالب های شیشه ای دوار  پس از شستشو و خشک شدن به آرامی وارد تانک‌های لاتکس  کامپاوند شده میشوند.

 پس از خروج از تانکهای  لاتکس ، لایه شکل گرفته روی قالب با عبور از آون های با حرارت بالا تبدیل به لاستیک ولکانیزه شده و کاندوم شکل می‌گیرند. در تمامی مراحل تولید کاندوم ، کیفیت کامپاوند  لاتکس ، پارامتر های کلیدی تولید و همچنین محصول نهایی توسط آزمایشگاه کنترل کیفی شرکت به دقت ارزیابی و کنترل می شوند تا محصول خروجی از کیفیت کافی برخوردار بوده و آزمون  های مربوط به استانداردهای کیفی بین المللی را بگذرانند

 تمامی کاندوم های تولید شده پس از گذر از مرحله Post Volcanization  مورد آزمون غیر مخرب تست نشتی قرار میگیرد. کاندومها یک به یک بر روی فرمر های  استیل قرار گرفته در دستگاه های تست الکترونیکی تحت تست با ولتاژ بالای ۱۵۰۰ ولت قرار می‌گیرند. در صورت وجود هر گونه ایراد ساختاری و یا سوراخ های میکروسکوپی در بدن و انتهای کاندومها ، برق ولتاژ بالا از کاندوم عبور کرده و با ایجاد اتصال کوتاه ، کاندوم معیوب توسط سنسورها شناسایی  و به طور اتوماتیک Reject  مي شوند. این آزمون و با آزمون نشتی یابی به ما اطمینان می دهند که  تمامی کاندوم های تولید شده عاری از سوراخ و نقص ساختاری می باشند. تطابق روشهای تست ، صحت انجام تست ها و اطمینان از کار دستگاههای تست ، بر اساس استانداردهای روز دنیا  ، دائماً توسط سوپروایزرهای QC  کنترل شده و به صورت ادواری به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران گزارش می گردد.

واحد کنترل کیفیت

جهت دستیابی به کیفیت عالی مورد نظر مشتریان ، واحد کنترل کیفیت مسئولیت انجام تست های کیفی مطابق با استانداردهای بین المللی و ملی از حقوق بچ تولیدی را بر عهده دارند. آزمون های فشار و حجم درنقطه ترکیدگی (Burst Volume&Burst Pressure) استحکام کششی (Tensile&Elongation) و همچنین عاری بودن محصول از هرگونه سوراخ از جمله آزمونهای کمی و کیفی است که طبق استاندارد ISO 4074 بر روی هر بچ از محصولات تولیدی این شرکت صورت پذیرفته و در صورت گذراندن معیارهای تصریح شده در استاندارد محصول تولیدی اجازه خروج از پروسه تولید و ورود به بازار را خواهد داشت.

گواهینامه ها و افتخارات

استاندارد اتحادیه اروپا

iso9001

پروانه ساخت

iso13485