بله کاندوم برای محافظت در برابر عفونت های منتقله از راه جنسی (STIs) اثبات شده است. در واقع، کاندوم تنها روش پیشگیری از بارداری است که همچنین حفاظت از STI را فراهم می کند. کاندوم ها سطوح مختلف کاهش خطر را برای انواع STI ها فراهم می کنند، زیرا عفونت ها به طور متفاوتی گسترش می یابد؛ بعضی از آنها با تماس با مایعات بدن پخش می شوند، در حالی که دیگران از طریق پوست به تماس با پوست گسترش می یابند.

به طور کلی، تحقیقات نشان می دهد که کاندوم در جلوگیری از این بیماری های STI که از طریق مایعات بدن مانند کلامیدیا، گونوره و اچ آی وی گسترش می یابد، موثر هستند. کاندوم همچنین می تواند خطر بروز بیماری هایی را که از طریق تماس پوستی به پوست گسترش می یابد، مانند هرپس و ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)، کاهش دهد. با این حال، کاندوم تنها می تواند در برابر این بیماری ها محافظت کند اگر زخم در مناطق تحت پوشش کاندوم باشد.

کاندوم ها در طول و عرض های مختلف ساخته می شوند و تولید کنندگان مختلف تولید انواع مختلفی دارند. طول استاندارد برای کاندوم وجود ندارد، هرچند آنهایی که از لاستیک طبیعی تولید می شوند، در صورت لزوم به اندازه ای که طول آلت تناسلی مردان را پوشش دهد مناسب است. عرض کاندوم نیز می تواند متفاوت باشد. بعضی از کاندوم ها دارای عرض اندک هستند تا بتوانند “نزدیکتر” شوند، در حالی که دیگران کمی بزرگتر خواهند بود..

کاندوم زنانه به شکل مشابهی با کاندوم مردانه کار می کند،این نوع کاندوم با داشتن غلاف جلوی ورود  اسپرم را در هنگام انزال مرد میگیرد. بنابراین، اگر به طور صحیح استفاده شوند،دردسر خاصی نخواهند داشت..

تعدادی از آزمایشات  توسط هر دو سازمان های نظارتی و تولیدکنندگان کاندوم وجود دارد. این تست ها شامل تست های الکترونیکی، آزمون نشت آب، آزمایش انفجار هوا و آزمون قدرت است.

استفاده از دو کاندوم همان زمان – یا یک کاندوم مردانه به همراه یک کاندوم  زنانه – یک ایده خوب نیست، زیرا اصطکاک ممکن است منجر به پارگی یک یا هر دو نوع کاندوم شود. اگر می خواهید در هنگام داشتن رابطه جنسی احتیاط بیشتری نسبت به بارداری داشته باشید ونگرانی خاصی در مورد امکان شکستن (پارگی) کاندوم دارید، بهتر است از یک روش پیشگیری از بارداری دیگر استفاده کنید.مثلا استفاده از قرص ضد بارداری یا حلقه واژنی و یا IU ها همزمان با کاندوم مردانه به  شما این اطمینان را می دهد که حفاظت دوبلی را نسبت به بارداری ناخواسته و همچنین بیماریهای مقاربتی خواهید داشت.

نه. هنگامی که به طرز درست و صحیحی که گفته شده استفاده می شود، کاندوم در پیشگیری از بارداری مؤثر است و تنها روش پیشگیری از بارداری هستند که می توانند از STI جلوگیری کنند. به همین دلیل مهم است که دستورالعمل های مربوط به استفاده صحیح را دنبال کنید.

بررسی کنید که از تاریخ انقضا آن نگذشته باشد، و علامت تأیید استاندارد (FDA، ISO، CE یا علامت تجاری کیت استاندارد بریتانیا را دارد و آنها به درستی نگهداری شده اند.

اگر قصد استفاده از کاندوم در زیر آب دارید، مهم است که قبل از ورود به آب، کاندوم را قرار دهید. همچنین اگر آب حاوی مواد شیمیایی مانند کلر یا مواد افزودنی مانند صابون، روغن حمام یا حمام حباب باشد، این ممکن است روی لاتکس تاثیر بگذارد.

بله بیشتر اشتباهات، در واقع، اشتباهات کاربر هستند. برخی از اشتباهات زوج ها عبارتند از: قرار دادن کاندوم به صورت برعکس و سپس چرخاندن آن، درآوردن کاندوم خیلی زودتر از موعد، قرار دادن کاندوم خیلی دیر، باز کردن بسته با یک شیء تیز و استفاده از روغن پایه روان کننده. البته، بیشترین اشتباه ، استفاده نکردن از کاندوم میباشد.

در مقایسه با روش های مدرن هورمونی، کاندوم در محافظت در برابر بارداری کمتر مورد اعتماد می باشد اما اما تنها روشی این که از شما در مقابل STI ها، از جمله HIV / AIDS محافظت کند.


این بستگی به کشور شما دارد، اما در اکثر کشورها شما می توانید از داروخانه ها و سوپر مارکت ها استفاده کنید. شما همچنین می توانید آنها را از کلینیک های برنامه ریزی خانواده و برخی از پزشکان دریافت کنید.جدیدا امکان خرید آنلاین هم برای شما فراهم شده است از طریق فروشگاه ما.

روش استفاده از کاندوم ها واقعا آسان هست و تنها با کمی دانش و اندکی تمرین قابل استفاده هستند .

هنگامی که به طرز درستی استفاده می شود (یعنی کاندوم شکاف یا انفجار نداشته باشد)، کاندوم ها می توانند در جلوگیری از حاملگی و عفونت های منتقله از راه جنسی (STIs) بسیار موثر باشند.اما اگر یک کاندوم پاره شود و هیچ راه جلوگیری دیگری مانند قرص ضد بارداری استفاده نشود احتمال بارداری وجود دارد پس باید به فکر پیشگیری از بارداری اورژانسی باشید.همچنین احتمال انتقال STI وجود دارد.

بعضی از افراد فکر میکنند که استفاده از کاندوم با حساسیت در رابطه مداخله دارند ، اما کاندوم ها می توانند لذت بخش باشند ،البته  پس از اینکه شما به نحوه استفاده از آنها تسلط پیدا کردید.

نه. اکثر کاندوم ها از لاتکس ساخته می شوند که یک ماده قوی و انعطاف پذیر است.

کاندوم ها در هر مرحله از فرآیند تولید، تحت آزمایش دقیق کنترل کیفیت قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که آنها سالم، قوی، پایدار و بدون سوراخ هستند. فقط  مطمئن شوید کاندوم خود را در یک محل خشک و خنک (نه داخل کیف پول خود) نگه می دارید.

همانطور که  بیشتر روش های مانع،  کمی تمرین برای استفاده نیاز دارند استفاده از این نوع کاندوم ها هم کمی تمرین نیاز دارد . تا زمانی که در مورد چگونگی استفاده درست از آنها آگاه باشید، مشکلی نخواهید داشت.

بله. بسیاری از کاندوم ها در خارج، داخل و یا هر دو طرف دارای روان کننده می باشند، اما شما همیشه می توانید که روان کننده های که بر اساس آب یا سیلیکون هستند را اضافه کنید.اما روان کننده های روغنی مانند روغن بچه یا ژله نفتی باعث ضعیف شدن لاتکس میشوند پس نباید از انها استفاده کنید.

همیشه هنگام انتخاب روان کننده برای استفاده با کاندوم، دستورالعمل ها را برای استفاده به دقت مطالعه کنید.

استفاده مجدد از هر کاندوم توصیه نمی شود – مردانه یا زنانه. هر بار که مقاربت دارید، باید یک کاندوم جدید استفاده کنید.

هنگامی که به درستی استفاده شوند، کاندوم مردانه ۹۸٪ موثر است و کاندوم زنانه ۹۵٪ – اما “درست استفاده کردن” کلید اصلی است در این مورد!

به طور معمول استفاده نادرست از کاندوم مردانه فقط تا ۸۲ % تاثیرگذار است یعنی تقریبا در یکسال از هر ۱۰۰ زن ۱۸ نفر به طور ناخواسته باردار میشوند و کاندوم های زنانه ۷۹ درصد تاثیر گذارند این بدین معنی است که از هر ۱۰۰ زن ۲۱ نفر به طور ناخواسته بارذاری را تجربه میکنند.

هنگامی که به درستی استفاده شوند، کاندوم مردانه ۹۸٪ موثر است و کاندوم زنانه ۹۵٪ – اما “درست استفاده کردن” کلید اصلی است در این مورد!

به طور معمول استفاده نادرست از کاندوم مردانه فقط تا ۸۲ % تاثیرگذار است یعنی تقریبا در یکسال از هر ۱۰۰ زن ۱۸ نفر به طور ناخواسته باردار میشوند و کاندوم های زنانه ۷۹ درصد تاثیر گذارند این بدین معنی است که از هر ۱۰۰ زن ۲۱ نفر به طور ناخواسته بارذاری را تجربه میکنند.

نیاز به مشاوره دارید؟